Ünlüler

Mert Ramazan Demir Kimdir ?

Yalı Çapkını Ferit

Mert Ramazan Demir kimdir, 1998 İstanbul doğumludur. Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio’da eğitim aldı. Beyazperdede rol aldığı ilk film, yönetmenliğini Sonia Nassery Cole’ün yaptığı “I Am You”da başrolü Damla Sönmez, Cansu Tosun ve Ushan Çakır ile paylaştı. 2020’de yayınlanan, yönetmenliğini Can Evrenol’un yaptığı “Çıplak” isimli mini dizinin başrolünde yer aldı. Mert Ramazan Demir, FOX’ta yayınlanan “Öğretmen” dizisinde oynadı ve bu diziyle dikkatleri üzerine çekti. Netflix’te yayınlanan Ufo filminde boy gösterdi. Şimdilerde ise Yalı Çapkını dizisinde Ferit rolü ile izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.  Mert Ramazan Demir’in boyu 178 cm’dir. Kilosu ise 73 kg’dır. Burcu ise Yay.

Mert Ramazan Demir Fotoğraf Galerisi

Mert Ramazan Demir bir röportajında çocukluğuyla ilgili şu bilgiyi veriyor:

“5 erkek kardeşin en küçüğü olarak İstabul Şile’nin bir köyünde büyüdüm. Annem ev hanımı babam da esnaf ve ticaretle uğraşıyordu. Lise sona kadar Şile’de yaşadım”

Peki, nasıl oyuncu oldu? Demir aynı röportajda 17 yaşındayken o dönem Denizli’de üniversitede okuyan ağabeyinin yanında yaşadığını, bir tiyatro oyununda oynadığını söylüyor: Tabii ki Hamlet… Demir, ilk deneme çekimini tam olarak hatırlamıyor, “Her gittiğim deneme çekimi benim için büyük heyecandı” diyor ve menajeri Tümay Özokur’un kendisine desteğine vurgu yapıyor. Demir, önce iki filmde rol alıyor ardından Öğretmen dizisinde. Mert Ramazan Demir Kimdir ?

Mert Ramazan Demir’in yer aldığı projeler

  • Diriliş Osman (Mehmet, TV Dizisi 2021)
  • Ufo (Sinema Filmi 2021)
  • Ölüm Zamanı (TV Dizisi 2021)
  • Öğretmen (Ateş, TV Dizisi 2020)
  • I Am You (İkram, Sinema Filmi 2019)
  • Üç Harfliler: Adak (Metin, Sinema Filmi 2019)
  • İstanbul Spy / İstanbul Casusu (Casus, Video Film 2019)
  • Fazilet Hanım ve Kızları (TV Dizisi 2017)
  • Aşkopat (Sinema Filmi 2015)
  • Arka Sokaklar (Ateş, TV Dizisi 2008)

Yalı Çapkını Ferit

Halis Ağa’nın torunu, Orhan ve Gülgün’ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evet denilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu