Spor

Ebrar Karakurt Fotoğrafları

Milli Voleybolcumuz Ebrar Karakurt Resimleri

Türk milli takım voleybolcusu 17 Ocak 2000 Balıkesir doğumludur, en güzel Ebrar Karakurt fotoğrafları da bulacağınız yazımızda sporcumuz hakkında detaylı bilgiye ulaşacaksınız. Pasör çaprazı olarak oynayan Karakurt’un boyu 1,96 metredir. 2021 yılı itibarıyla Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalya takımı Igor Gorgonzola Novara’nın oyuncusudur.

Ebrar Karakurt Fotoğrafları Görseller

Voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübünde başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşayan smaçör, geçtiğimiz sezon A Takım ile birlikte antrenmanlara çıktı ve zaman zaman forma giyme şansı buldu. U23 Milli Takımı’yla Dünya Şampiyonu olan Ebrar Karakurt, U18 Milli Takımı’yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda ‘En İyi Smaçör’ ödülünün sahibi oldu. 2018 yılında VakıfBank A Takımı’na yükselen Karakurt, 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Ebrar Karakurt Fotoğrafları.

Mayıs 2021’de İtalya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından Igor Gorgonzola Novara’ya transfer oldu ve 2 yıllık sözleşme imzaladı.

2023 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde Türkiye ile şampiyonluğa ulaştı.

Karakurt, Ağustos 2021’de sosyal medya hesabında partneri ile bir fotoğrafını paylaştı. Bu durum, Yeni Akit gibi yayım organlarının yanı sıra Cübbeli Ahmet Hoca  gibi bireylerce, kadın kadına bir ilişki olduğundan ötürü eleştiriye tabi tutuldu. Bu yorumlar diğer medya kaynaklarınca homofobik ve gerici olarak tanımlandı. Karakurt’a destek olmak amacı ile Twitter ve diğer sosyal medya kanalları üzerinde #EbrarKarakurtYalnızDeğil hashtagi oluşturuldu. Karakurt’a destek için voleybol camiasından Eda Erdem, Hande Baladın ve Naz Aydemir Akyol’un yanı sıra Demet Akalın ve yazar Yekta Kopan da gönderilerde bulundu. Türkiye Voleybol Federasyonu “Herkesin özel hayatı kendisine aittir.” açıklamasında bulunarak Karakurt’a destek oldu  Karakurt ise hakkında çıkan haberlerden sonra sosyal medya hesabından U18 Milli Takımı’yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda aldığı “En İyi Smaçör” ödülünü, Athena grubunun “Ben Böyleyim” isimli şarkısıyla paylaştı. Ebrar Karakurt Fotoğrafları.

Ebrar Karakurt Boy ?

Pasör çaprazı olarak oynayan Karakurt’un boyu 1,96 metredir.

Ebrar Karakurt Hangi Takımda ?

Mayıs 2021’de İtalya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından Igor Gorgonzola Novara’ya transfer oldu ve 2 yıllık sözleşme imzaladı. 2023 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde Türkiye ile şampiyonluğa ulaştı.

Ebrar Karakurt Kaç Yaşında ?

Milli sporcumuz 17 Ocak 2000 doğumludur.

Ebrar Karakurt Maaş ?

Kariyerinde Kulüpler Dünya Şampiyonası şampiyonluğu bulunan temsilcimizin, Rus ekibinden 800 bin dolar alacağı İtalyan basınında yer buldu. Ebrar Karakurt Fotoğrafları.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu