Ünlüler

Danla Bilic Kimdir ?

Ünlü Youtuber Danla Bilic Fotoğrafları

Danla Bilic kimdir, 5 Ekim 1994 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2. sınıfta devam etmektedir. Asıl adı Neslihan Damla Akdemir’dir. Dünyaca ünlü sosyal medya platformu olan YouTube’da paylaşmış olduğu makyaj videoları ile bir çok kitlenin sevgisini toplamıştır. Samimi ve doğal kişiliği sayesinde kısa bir süre içerisinde bir milyon takipçiye sahip oldu. Paylaşmış olduğu videolara verdiği isimlerle de dikkatleri üzerine toplayan Bilic, kendi makyaj markasını oluşturarak internet üzerinden satışlara da başlamıştır. Danla Bilic şimdiler de ise Makyaj Avcıları adlı yarışma programında sosyal medya fenomenleri Kedi Mari ve Berk Yılmaz ile birlikte jüri üyeliği yapmaya hazırlanmaktadır.

Danla Bilic Fotoğraf Galerisi

Danla Bilic YouTube kanalını 2016 sonlarında açtı. Bu tarihlerde kanala yüklenmiş “Yeditepe Üniversitesi %50 Burslu Kız Makyajı” adlı video kanalın tanınmasını sağladı. 2017 yılında YouTube ve Twitter platformlarındaki takipçi sayısı büyük bir artış gösterdi.

Danla Bilic, YouTube’a 4 yıl önce özel temalı makyaj videolarıyla girdi. Şu an abone sayısı 2.9 milyon. İddiaya göre; aylık kazancı 300 bin TL’yi geçiyor. Birçok markanın yıldız ismi olan Danla’nın bir tanıtıma katılmak için 90 bin TL istediği bile konuşuluyor. Danla Bilic, Armağan Çağlayan’ın Danla isminin anlamı nedir? sorusuna şu yanıtı veriyor: Aslında ismim Damla. Öylesine twitter’da sürekli ismimi yanlış yazıyordum Danla diye. Doğal mat bitişli, ciltteki kusurları gizleyen, asla ama asla ağırlık yaratmayan, gözenek görünümünü azaltan ve parlamayı da önleyen Maybelline Fit Me Fondöten, en iyi fondötenler listemizin değişmez üyesi. Bu harika fondöten, Danla Biliç’in makyaj çantasında ilk dikkatimizi çekenlerden. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan Danla Bilic, 1.65 metre boyunda, 61 kilo ve Terazi burcudur. Sosyal medya fenomeni Danla Bilic’in inanılmaz değişimi herkesin aklına şu soruyu getirdi: Danla Bilic nasıl zayıfladı? Sorunun cevabı ise mide küçültme ameliyatı… Ünlü fenomen Danla Bilic Türkiye’nin en büyük makyaj markası Maybelline New York Türkiye’nin reklam yüzü oldu. Danla Biliç, Biliç soyadının kendi gerçek soyadı olmadığını itiraf etti. Biliç, 2013 ve 2015 dönemlerinde Beşiktaş’ta teknik direktörlük yapan Slaven Bilic’e büyük bir hayranlık duyduğunu ve Bilic’i kendine bir idol olarak belirlediği için kendine bir sahne ismi olarak Danla Biliç ismini seçtiğini itiraf etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu